Kdo jsme?

Bamboolik je česká společnost, která již od roku 2012 vyrábí ekologické a udržitelné alternativy jednorázových výrobků, jako jsou dětské pleny a hygienické vložky.

Udržitelný růst, zodpovědný přístup k podnikání a smysluplnost, to jsou naše hlavní charakteristiky. Udržitelný je celý náš výrobní proces od surovin až po obalové materiály, za což jsme získali několik ocenění.

Zaměstnáváme mimo jiné osoby se zdravotním postižením či znevýhodněním na trhu práce a od roku 2020 se řadíme mezi sociální podniky.

"V roce 2012 jsem měla sen, vytvořit lepší svět pro své děti. Jako máma jsem si uvědomovala, jak důležité je snižovat množství odpadu a viděla jsem, že i něco tak obyčejného, jako jsou plenky, má významný vliv. Mým cílem bylo inspirovat ostatní rodiče stát se změnou, kterou chtějí vidět kolem sebe. Dnes je Bamboolik nejen trendsetter v oblasti snižování množství odpadu, ale také sociálním podnikem, který má pozitivní dopad na místní komunitu. Jsem hrdá na to, čeho jsme dosud dosáhli a těším se na další výzvy, které nás ještě na naší cestě čekají."

Zuzana Hloušková

majitelka

O co nám jde?

  • O lepší budoucnost pro naše děti, zejména pokud jde o životní prostředí.
  • O zachování výroby a pracovních míst v  ČR.
  • O „návrat ke kořenům“ – věci jdou dělat tradičně, ale v  moderním hávu a s  moderními vymoženostmi.
  • O otevřenou komunikaci v  podnikání, ať již mezi námi ve firmě, vůči našim obchodním partnerům, dodavatelům i koncovým zákazníkům.
  • A taky rádi ukazujeme, že lze skloubit kariéru a péči o malé děti.
  • Máme pevně stanovené hodnoty – lokálnost, udržitelnost a smysluplnost. To nejsou jenom hezká slova na nástěnku. My naše hodnoty doopravdy žijeme.